מניעת הריון בתקופת ההנקה

 זה עתה ילדת, ובעודך עסוקה ומאושרת עם החבילה שהגיעה לביתך, את עדיין לא מוכנה לעוד אחת. אם את במצב זה, חשוב מאוד שתדעי כי, בניגוד לחשיבה הפופולארית, את יכולה להיכנס להריון גם כאשר את מיניקה.

לאחר שהתינוק נולד, גופך מייצר הורמוני הנקה, אשר מדכאים את הורמוני הפריון, אולם זה לא בהכרח הופך אותך ללא פורייה. רמות ההורמונים משתנים בהתאם לתדירות ההנקה של התינוק, אצל אמהות שמניקות פחות יש תנודתיות גדולה יותר והן תהיינה פוריות מהר יותר. בנוסף, את צריכה לזכור שהביוץ הראשון לאחר הלידה אפשרי כבר אחרי כשישה שבועות לאחר הלידה (במהלך שישה שבועות אלו, פיסיולוגית, אינך יכולה להרות), ומאחר שזה יכול לקרות בכל זמן שהוא, את צריכה להיות מוכנה.

כאשר את מיניקה את ילדך, אינך רוצה להשתמש באמצעי מניעה הורמונאליים, כמו הגלולה או הטבעת. לפי ד"ר ויליאם סירס, רופא הילדים הנודע, יש שתי בעיות באשר לשימוש באמצעי מניעה הורמונאליים בתקופת ההנקה: ראשית, כי האסטרוגן, אחד המרכיבים בגלולות למניעת הריון, ידוע גם כמדכא של יצירת חלב האם, שנית, רופאים חוששים כי על ידי חשיפת ילדך להורמונים סינתטיים דרך חלב האם, את עלולה להשפיע לרעה על התפתחותם המינית והפוריות שלהם לטווח ארוך (הבעיה רגישה יותר אצל בנות, מאחר והאסטרוגן גורם לבגרות מינית מוקדמת, ושיעור יתר).

כפתרון לבעיה זו מומלץ להשתמש באמצי מניעה לא הורמונאליים כגון קונדום, שהוא בטוח, ולא מהווה כל סיכון לא על תינוקך, ולא עלייך.

לאחר קבלת המחזור הראשון, אנו מציעים לך לחשוב גם על Lady Comp. זהו מחשבון פוריות אישי אשר לומד ומסתגל למחזור האישי שלך, ללא התחשבות באורך או באי-סדירות המחזורים. Lady Comp מתוכנת עם בסיס נתונים של יותר מ- 900,000 מחזורים, ומשתמש בחישובי חיזוי ביו-מתמטיים, בנוסף לטכניקות המחשוב החדישות ביותר, כדי לחזות את המחזור שלך בדיוק של 99.3%, בעיקר בהתבסס על חום השחר שלך (חום הגוף מיד עם היקיצה בבוקר).

כדי לקבל מידע נוסף על Lady Comp , את מוזמנת לפנות אלינו

בטלפון: 03-6701446

לפרטים נוספים מלאו את הטופס