תופעות לוואי של אמצעי מניעה: האם הן קבועות?

 השימוש באמצעי מניעה הורמונלי כלשהו מביא איתו סיכונים של תופעות לוואי. בעוד כמה מהם דועכים ונעלמים במשך הזמן, אחרים הם רמזים ברורים שכדאי לך לבדוק אפשרויות אחרות. להלן כמה מתופעות הלוואי בצרוף מידע נוסף אשר יכול להיות סיבה לדאגה.

  • כאבי ראש, סחרחורות, ורגישות בחזה – תופעות לוואי אלה צריכים להיעלם עם הזמן, אך אם הם יישארו באותה העוצמה לאחר כשלושה חודשים, עלייך להתייעץ עם הרופא לגבי האלטרנטיבות.
  • דימום מוגבר (Breakthrough bleeding)– ייתכן שסימפטום זה ישאר תמיד, גם אם את מקפידה לקחת את הגלולה למניעת ההריון בכל יום ובאותו הזמן. למרות שזו לא סיבה לדאגה, זה בהחלט מתסכל ולא נוח.
  • ירידה בחשק המיני – אצל חלק גדול מהנשים, אסטרוגן סינטטי מגביר את רמות SHBG -(Sex Hormone Binding Globulin) .  חלבון זה נקשר לטסטוסטרון והופך אותו לפחות זמין לשימושו של הגוף. התוצאה היא ירידה בחשק המיני, אורגזמות עצורות, ואולי גם כאב במהלך קיום יחסי מין. חמור מכך, רמות SHBG יכולות להישאר גבוהות בדם במשך חודשים גם לאחר הפסקת השימוש בגלולה.
  • שינויים במצב הרוח –  ההורמונים בגלולות למניעת הריון עלולים לגרום לדיכאון קליני בחלק מהנשים. למעשה, מומלץ לנשים (בעיקר) עם היסטוריה של דיכאון להימנע לחלוטין מאמצעי מניעה הורמונליים.
  • הרכב החומרים בגופך – למרות שהשימוש בגלולה לא יגרום לך לעליה במשקל, מחקר שנערך באוניברסיטת טקסס A & M בשנת 2009 הראה כי הוא יכול להקטין את רקמת השריר שלך. בהשוואה שנעשתה בתוך קבוצה של 73 נשים בתכנית אימונים במשקלות, חוקרים גילו כי אצל נשים שהשתמשו בגלולות נבנה שריר רזה ב- 60% אחוז פחות, והיו רמות נמוכות יותר של הורמונים בוני שרירים, ורמות גבוהות יותר של הורמונים המפרקים את רקמת השריר.

נשים המחפשות אלטרנטיבה לאמצעי מניעה הורמונליים יכולות בהחלט להשתמש במחשבון הביוץ Lady-Comp, מכשיר קל לשימוש שמזהה את כל הימים הפוריים שלך, המבוסס על טמפרטורות הגוף שלך שנמדדות מדי בוקר (חום השחר) והמידע שאת מכניסה למחשבון.

כדי ללמוד ולקבל עוד פרטים אודות המחשבון Lady-Comp, צרי עמנו קשר עוד היום לטל: 03-6701446, או מלאי את הפרטים, ואנו ניצור עמך קשר טלפוני בהקדם.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס